O wystawie

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu jedyną w swoim rodzaju wystawę wybranych polskich banknotów, które w minionym wieku były prawnym środkiem płatniczym w Polsce lub na ziemiach polskich, gdy te były zniewolone.

Zgromadzone na wystawie eksponaty to pieniądze wycofane z obiegu po zmianie środka płatniczego lub takie, które do obiegu nie weszły z powodu zawieruchy wojennej lub zmiany koncepcji państwa polskiego. Prezentujemy też jako ciekawostkę inne papiery wartościowe, jakie funkcjonowały w państwie polskim: obligacje międzywojenne i powojenne oraz „dobrowolne” cegiełki, z których dochód posłużył do współfinansowania Domu Partii.

Jest to niecodzienna, interesująca lekcja historii. Świetna alternatywa dla tradycyjnych zajęć, którą docenią nie tylko uczniowie ale też nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów. To nostalgiczne wspomnienia dla dorosłych którzy pamiętają jeszcze czym płacili za przeróżne „dobra” w młodości, równocześnie zachwycając się banknotami wydanymi przed stu laty.

Możliwość obcowania z historycznymi eksponatami opatrzonymi wyjaśnieniem, komentarzem lub ciekawostką stanowi niezaprzeczalny walor poznawczy i edukacyjny proponowanej ekspozycji. Wielu twierdzi, że jest to najlepsza mobilna wystawa banknotów w Polsce.

Na całość wystawy składa się 20 antyram o wymiarach 70 x 50 cm przygotowanych do powieszenia. Ponadto dla Organizatora każdorazowo przekazujemy 3 szt. starych banknotów również oprawionych w antyramę dla rozlosowania między odwiedzających wystawę.

Jeżeli będziecie Państwo chętni aby nasza wystawa zagościła u Was możemy przygotować na specjalne zamówienie np. 50 szt. banknotów z okolicznościowym nadrukiem, który upamiętni wyjątkową ekspozycję banknotów u Państwa.